Rosja ponownie uderzy na Kijów [komentarz video]

Komentarz dotyczących ostatnich wydarzeń, a w nim:

1) Czy i kiedy Rosja ponowi ofensywę na Kijów?

2) Turcja lub Węgry zablokują wejście Szwecji i Finlandii do NATO?

3) Dlaczego punktacja ukraińskiego jury na Eurowizji to sprawa polityczna i dobry sondaż dla Polaków?

Zapraszam:

pozdrawiam 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

12 komentarzy

 1. Filmiki z analizami geopolitycznymi jakoś mnie nie przekonują. O wiele bardziej wolałam wpisy, które można było przeczytać w dowolnym momencie np. jadąc do pracy w komunikacji miejskiej. Przesłuchanie filmiku zajmuje sporo czasu… Zniechęca mnie fakt, że nie zawsze mam warunki, aby ich wysłuchać. Panie Krzysztofie o wiele bardziej lubiłam analizy w wersji tekstowej. Nie mniej jednak dobra robota 🙂

  1. Podpisuję się pod tym komentarzem. Już przemogłam się i filmik odsłuchałam, ale wolałabym jednak wersję tekstową. Mam nadzieję, że teksty na blogu nie zostaną wyparte przez filmiki.

  2. Ja również o wiele bardziej przepadam za analizami w formie tekstowej. Nigdy nie oglądam filmików ponieważ preferuję pozyskiwanie informacji w swoim tempie, a umożliwia to tylko forma czytana. W tekście można również łatwo podkreślić najbardziej istotne informacje oraz przejść szybko do najbardziej interesujących daną osobę wątków.

   1. A ja się pozwolę nie zgodzić. ktoś kto ma dużo czasu może sobie czytać gdzie chce. Ale posłuchać można wszędzie. Jest jeszcze ogromny plus słuchania na YT. Można Pana Krzysztofa przyśpieszyć nawet x1,5 i to jest dopiero oszczędność czasu. Mało ludzi o tym wie, tak że nie samym czytaniem człowiek żyje.

    1. Jak ktoś jest wzrokowcem to czytać będzie wszędzie a słuchania nie znosi. Ja też więcej z tekstu pisanego wyciągam niż ze słuchania. Poza tym, przy mówieniu z pamięci mamy jednak dużo przerw na zastanowienie, czego nie ma w tekście pisanym.

     Również ja – tekst pisany – 5
     Filmiki – 3 z wielkim trudem.

 2. Myślę, że Rosja bardzo by chciała, ale orientuje się, że to w tej chwili zbyt trudne i zadowala się Chersoniem, a obecnie chodzi jej o Odessę. Po otrzymaniu Harpoonów i NSM Ukraina będzie mogła pomyśleć o odbiciu Chersonia i Krymu. Na rosyjskich portalach komentatorzy czują respekt przed tymi rakietami i odgrażają się, że zniszczą je w trakcie transportu Kalibrami, wystrzeliwanymi z okrętów podwodnych. I tu przydałyby się podwodne miny i drony przeciwko OP. Dostawy Harpoonów to akurat świetny sposób, by nie dość, że podzielić transport rakiet, to użyć przy tym również ich makiet. Każda zniszczona makieta, to jeden, bardzo drogi w produkcji pocisk rakietowy. Do tego to świetna okazja, by przy okazji ujawnić ruskich szpiegów na zachodzie Ukrainy. Albo wrzucić fejk newsa, że Niemcy zgodziły się na przekazanie RBS-ów i obserwować jak się tam miotają.

 3. to ja też głosuje za tekstem
  szybko czytam, jestem wzrokowcem , pół godzinny podcast versus 5-8 stron tekstu to jednak ogromna różnica potrzebnego czasu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.