HEJT PARK – Stanowski/Wojczal [VIDEO]

Dwugodzinna rozmowa o geopolityce oraz odpowiedzi na pytania widzów.

Zapraszam:

 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

3 komentarze

 1. O kruca, tego sie chyba nikt nie spodziewał – to teraz będzie Pan miał widownię/baze czytelnikow co najmniej kilka razy liczniejsza!

 2. Dobry Odcinek,

  Pan Krzysztof Wojczal, Pan Dr Jacek Bartosiak i Pan Dr Leszek Sykulski według mnie są Świętą Trójcą Polskiej Sceny Geopolitycznej. Jest masa innych fachowców ale jakoś tą trójkę słucha się najlepiej. Pomimo widocznych różnic.

  Odnośnie Rosji cała ta sytuacja przypomina wojnę 1904-1905 z Cesarstwem Japonii, gdzie Rosja też przegrała i skończyło się to dosyć tragicznie 20 lat później. Tzn 2 rewolucjami i wojną domowa.

  Odnośnie Dr Sykulskiego i jego stosunku do Rosji to chyba faktycznie wierzył czy wierzy nadal w koncepcję Lizbona Władywostok. Koncepcja ta może i nawet nie była by zła gdyby na Kremlu siedzieli by ludzie którzy chcą modernizować kraj a nie odtwarzać imperium. Zresztą ta wojna która jest obecnie uziemi mocno europejski przemysł ze względu na ceny energii, co z punktu geopolityki jest mocno na rękę USA, Chrl i pozostałym.

  Chyba że będzie tak jak mówił Gary Lineker „Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy” . W tym przypadku Geo:)

  Serdecznie Pozdrawiam,

 3. Witam, długo wyczekiwałem na pańskie wystąpienie w kanale sportowym, miałem przygotowane pytania ale niestety nie udało mi się dodzwonić, dlatego pozwolę tutaj sobie zadać kilka pytań 😀
  Czy w wolnej chwili mógłby się Pan odnieść do postawy Niemiec ( z w zasadzie PE ) w stosunku do Polski ? mam na myśli sankcje itd. Rozumiem, że Niemcy poprzez swoją politykę próbują wskazać polskim politykom gdzie ich miejsce i żeby za bardzo nie podskakiwali ? Druga sprawa. Pisze Pan bardzo rzeczowe analizy i czy w związku z tym pokusiłby się Pan o napisanie tekstu o Polskiej ekonomii, sile bądz jej braku ? wszystko w odniesieniu do obecnej wojny, czy wystarczy nam sił/kapitału aby rozgrywać swoją grę na arenie geopolitycznej, bez destrukcyjnego wpływu na nasze podwórko ?
  Bardzo dobre wystąpienie w HP.
  Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *