O ryzyku agresji Rosji na Ukrainę w Radiu WNET [Podcast]

O ryzyku agresji Rosji na Ukrainę w Radiu WNET:

A tu wcześniejsze nagranie dotyczące szerzej zarysowanego obrazu międzynarodowego układu sił oraz o kilku mitach:

 

 

 

Geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Krzysztof Wojczal

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

8 komentarzy

 1. Wypowiedź z sensem i argumentacja dobra, ale za dużo powtórzeń. Szczególnie:

  „w kontekście”
  „w mojej ocenie”
  „wydaje mi się”

  Wygląda to na tremę i brak praktyki w publicznych wystąpieniach. Szczególnie na tle prowadzącego, który mówi powoli i na luzie.

  Z drugiej strony, jeśli Putin/Rosja jest w stanie szybko dodać te brakujące elementy układanki (wojska w Białorusi, kampania propagandowa) to jaki jest sens mówić że do inwazji jeszcze daleko? Co to w praktyce zmienia?

 2. Myślę że nie wszystkie karty jeszcze na stole zostały odkryte, bo inaczej nie mielibyśmy takich niespodzianek jak w Kazachstanie;) najprawdopodobniej Amerykanie rękami Francuzów;)

  1. Gdyby Amerykanie potrafili w robienie takie operacje to potrafiliby i w ich zapobieganie… a w zeszłym roku 2 roku, najpierw Kapitol, a potem Afganistan, dali pokaz żenady.

  2. Po co Amerykanom niespodzianka w Kazachstanie skoro jej efektem będzie wzmocnienie wpływów Rosji w tym państwie? USA mają bardzo ograniczone możliwości w Azji Środkowej. Dlatego wycofali się z Afganistanu. Raczej na zawsze.

   1. Myślę że Kazachstan i kawałek jedwabnego szlaku sprawiają, że warto ugryźć kawałek tego tortu angażując Francję przeciwko sojuszowi Rosji i Niemiec. Urocze zagranie;)

   2. Zwiększenie tej wszystkim widocznej obecności nie zawsze przekłada się na wzmocnienie wpływów długoterminowo. Vide USA i Afganistan.

 3. Autor zaklada pelnoskalowa agresje Rosji z zajeciem kijowa, i uderzenie z 4 stron , z wojskami rosyjskimi na bialorusi natomiast twale oderwanie kawalka ukrainy to inna para kaloszy..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *