Izraelskie systemy zestrzeliły Iskandery? 1,9 bln usd od Bidena

Zapraszam do kolejnego komentarza z cyklu: „Trzecia Dekada – geopolityczny przewodnik”:

O tym, dlaczego informacja o zestrzeleniu nad Azerbejdżanem rosyjskich rakiet Iskander przez izraelskie systemy OPL jest dość istotna z przyczyn politycznych. Również o pomyśle Joe Bidena na pobudzenie i odbudowanie amerykańskiej gospodarki.

 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

2 komentarze

 1. Takie pytanie ogólne od PT czytelników i zainteresowanych tematyką geopolityki.

  Ale najpierw wstęp. Sporo dzisiejszych wydarzeń geopolitycznych wykazuje się zadziwiającą zbieżnością z prognozami i przewidywaniami uczynionymi przez Anatolija Golicyna.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Golicyn

  (…)W swojej książce „Wedge: The Secret War between FBI and CIA” (Knopf, 1994), Mark Riebling stwierdził, że z 194 przepowiedni zawartych w „New Lies For Old / Nowe kłamstwa w miejsce starych”, 139 spełniło się do 1993 roku, 9 wydawało się „ewidentnie błędne”, a 46 „nie dało się szybko sfalsyfikować”.

  Według rosyjskiego politologa Jewgienii Albatsa w książce Golicyna „New Lies For Old / Nowe kłamstwa w miejsce starych” twierdzono, że „już w 1959 roku KGB opracowywało spisek typu pierestrojki, mający na celu manipulowanie zagraniczną opinią publiczną na skalę globalną.(…)

  Najwyraźniej ta linia odczytywania rzeczywistości powinna również zostać rozważana w przestrzeni dyskusji. Zwłaszcza, że daje ona inne pole do interpretacji zaobserwowanych wydarzeń.

  Np tu:
  https://jaszczur09.blogspot.com/2020/09/bunt-na-biaorusi-widziany-inaczej.html

  Jak PT czytelnicy widzą tę kwestię?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *