Morawiecki na wojnie. Wrogiem gotówka!

Jeśli ktokolwiek oczekiwał, że PIS będzie gwarantem suwerennego, polskiego rządu, to już dawno powinien pozbyć się złudzeń. Z jednej strony polski rząd podejmuje rękawicę w walce politycznej z Niemcami i Unią Europejską, z drugiej strony realizuje poddańczą politykę wobec międzynarodowych koncernów i banków.

Wspieranie przemysłu farmaceutycznego, wprowadzanie GMO, walka z obrotem gotówkowym, wprowadzanie inwigilacji przedsiębiorców i społeczeństwa. Te programy nie tylko nie zostały zastopowane, ale wręcz nabrały rozpędu…

Wkrótce w Polsce (tak jak i w pozostałych państwach Świata) obywatel „demokratycznego” państwa stanie się zwykłym niewolnikiem opleciony niewidzialnymi kajdanami.

Ponieważ w temacie GMO wypowiedziałem się już tutaj:  https://www.krzysztofwojczal.pl/polityka/rzad-pis-u-wprowadza-gmo-polski/  , to w niniejszym artykule chciałbym opisać tzw. wojnę z obrotem gotówkowym.

Określenie to mogłoby zostać uznane za nadużycie, jednak jest uzasadnione z uwagi na kilka poniższych okoliczności.

  • Rząd PIS od 1 stycznia 2017 roku obniżył limit transakcji gotówkowych z 15 tyś. Euro, do 15 tyś. złotych (wprowadzenie poprzedniego limitu zawdzięczamy jeszcze ekipie PO).
  • Rząd wyraźnie kieruje się zaleceniami zawartymi w „Programie Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego w Polsce na lata 2014-2020” sporządzonego przez E-koalicję na rzecz obrotu bezgotówkowego i mikropłatności (czyli koalicję banków), w którym zawarto rekomendacje dla rządu w przedmiotowym temacie.
  • Podsekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju – Tadeusz Kościński w sposób jasny i klarowny zapowiedział walkę z obrotem gotówkowym, nazywając go „wielkim obciążeniem dla gospodarki kraju” (wypowiedź z kwietnia tego roku).
  • Wprowadzanie standardu wypłat pracowników w formie bezgotówkowej (co zostało przemycone w projekcie nowelizacji ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją).
  • W uzasadnieniu w/w nowelizacji (str. 6), wnioskodawca jasno określił, iż celem zmiany przepisów jest zastąpienie transakcji gotówkowych transakcjami elektronicznymi, co ma pomóc w walce z tzw. „szarą strefą”, ponieważ jak zauważył wnioskodawca, płatności gotówkowe nie pozostawiają śladu (co najwyraźniej jest wielką drzazgą w oku rządzących).

Zlikwidowanie obrotu gotówkowego (a taki jest cel i kierunek zmian) dla społeczeństwa będzie oznaczać jedno. Oficjalne wprowadzenie niewolnictwa.

Jeśli cały nasz zarobek będzie umieszczany tylko i wyłącznie w formie zapisu elektronicznego w najczęściej prywatnych systemach informatycznych (należących do banków) to BANKI I RZĄDY BĘDĄ MIAŁY CAŁKOWITĄ KONTROLĘ NAD NASZYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI.

Ten temat jest niezwykle obszerny, ale chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez gotówki nasze życie jest w 100% przejrzyste dla obcych osób. Jeśli ktoś płaci tylko za pośrednictwem karty płatniczej, można na podstawie samych transakcji ustalić jego godziny pracy, miejsce zamieszkania, miejsce zakupów, miejsce pracy, żłobek do którego uczęszcza jego dziecko, trasy przejazdów samochodem (tankowania) etc. etc. Wyciąg bankowy jest jak księga i rejestr naszego życia.

Natomiast fakt, że zarobione przez obywatela pieniądze, są de facto w posiadaniu banku (a klient nie może ich wypłacić w formie gotówki), jest ogromnym zagrożeniem.

Zwłaszcza, gdy bank w sytuacji bankructwa ma prawo (legalnie) skonfiskować depozyty swoich klientów! (W Polsce obowiązuje limit 100 tyś. Euro).

Takie zdarzenie miało miejsce w czasie kryzysu na Cyprze w 2013 roku. Wówczas klienci zapłacili de facto swoimi pieniędzmi (wbrew własnej woli) za program ratowania banków. Innymi słowy pisząc – w pełnym majestacie prawa stali się ofiarami kradzieży.

To, że akurat dziś limit dla kradzieży legalnej wynosi 100 tyś. Euro (czyli Ci co mają mniej są bezpieczni), nie znaczy, że jutro ten limit nie zostanie zmniejszony do 50 tyś. Euro, pojutrze do 10 tyś., a za tydzień zostanie zupełnie zniesiony (metoda małych kroków).

A ponieważ cały system bankowo – finansowy zbudowany jest na jednej wielkiej bańce, która w każdej chwili może pęknąć, wprowadzanie przymusu lokowania oszczędności w formie cyfrowej należy uznać za celową manipulację.

Nie wspomnę już o tym, że dziś nikt z nas nie odprowadza okresowej opłaty od: „posiadania i zarządzania portfelem w kieszeni”, z czym mamy do czynienia przy prowadzeniu rachunku bankowego.

Powtórzę. Brak gotówki = niewolnictwo.

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, podatki – blog


Źródła:
http://www.rp.pl/VAT/305239906-Przedsiebiorcy-beda-przekazywac-skarbowce-wyciagi-z-kont-bankowych.html#ap-1
https://www.pb.pl/fiskus-chce-brac-konta-pod-lupe-862198
http://www.rp.pl/VAT/305239906-Przedsiebiorcy-beda-przekazywac-skarbowce-wyciagi-z-kont-bankowych.html#ap-1
https://www.pb.pl/fiskus-chce-brac-konta-pod-lupe-862198
http://wolnosc24.pl/2017/04/13/resort-morawieckiego-zlikwiduje-transakcje-gotowkowe-gotowka-jest-wielkim-obciazeniem-dla-gospodarki-gigantyczne-koszty/
https://zbp.pl/public/repozytorium/dla_bankow/rady_i_komitety/obrot_bezgotowkowy/dokumenty_dla_czlonkow/Cz_III_Rekomendacje_dla_Rzdu.pdf
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokument282602.pdf
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokument282603.pdf
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokument282601.pdf

 

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *