Wpuszczenie Rosjan 140 km w głąb Polski (strefa nękania) skończyłoby się rzezią [Video]

Informacje z ostatnich dni dotyczące mordów na ukraińskich cywilach dowodzą jednego. Koncepcja z Armii Nowego Wzoru polegająca na celowym wpuszczaniu przeciwnika 140 km w głąb naszego terytorium – tzw. strefa nękania – skończyłaby się rzezią.

Siły Zbrojne RP powinny raczej myśleć o obronie granic i stworzeniu „strefy śmierci” 40 km od granicy z Białorusią. W głąb terytorium białoruskiego, a nie polskiego. Trzeba wreszcie złamać te stare mapy mentalne, odrzucić wąskie myślenie o obronie Warszawy i budowie bunkrów w centrum kraju, a następnie opracować koncepcję obrony bezpieczeństwa Polski i Polaków zanim wróg wejdzie do naszych domów. I o tym jest to nagranie:

Poniżej obiecana w nagraniu mapa – pochodzi z raportu ANW autorstwa S&F, moje modyfikacje to naniesienie odległości i pozycji najbardziej wysuniętych na wschód (wg raportu) jednostek WOT od „strefy śmierci” gdzie miałyby się znajdować: OPL, artyleria, siły pancerno-zmechanizowane:

 

 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

16 komentarzy

  1. Do do rozwalania artylerii to mam nadzieję, że F35 będą stealth nie tylko z nazwy i mogłyby dzięki temu siać spustoszenie na liniach logistycznych poza granicą. O ile wiem Rosjanie nic niewidzialnego dla radarów nie mają w odpowiedzi więc nasze OPL mogłyby je zdejmować jeszcze parę km od granicy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *