Rekrutacja NK

INSTYTUT PL – START PROJEKTU NK

W imieniu założycieli Instytutu PL z satysfakcją przedstawiamy nowy projekt, nad którym nasz instytut pracować będzie przez kolejne lata. Tak. Lata.

PROJEKT NK („Nasza Kraina”).

O CO CHODZI?

O stworzenie modelu ustroju państwa, który dawałby obywatelom gwarancję, że władze działają w ich interesie. Innymi słowy pisząc – bawimy się w starych greckich filozofów i pracujemy nad strukturą państwa idealnego dla idealnej krainy. Naszej Krainy 🙂

Takiej, w której każdy z nas chciałby żyć i takiej, której każdy z nas chciałby bronić.

Prace nad modelem ustroju będą odbywały się w ramach Instytutu PL przez wyselekcjonowaną do tego grupę zadaniową, do której niniejszym ogłaszamy nabór.

 Po realizacji teoretycznej części projektu, zamierzamy wdrożyć część praktyczną!

Opis poszczególnych etapów odnajdziecie TUTAJ.

Nasze wymagania

Każdy jest mile widziany*…. ALE 😉 :

Każdy uczestnik powinien posiadać pewien minimalny zakres wiedzy z ekonomii, finansów, geo-polityki i ogólnego zarysu ideologii. Powinien też rozumieć, co to jest wolność i na czym polega sprawiedliwość, jak również kierować się wartościami cywilizacji łacińskiej, jako że ona jest i będzie dominującą w naszej krainie.

Nie szukamy ludzi, którzy myślą, że wszystko wiedzą najlepiej i przedstawiają swoje poglądy w formie „widzi mi się, że tak będzie najlepiej”.

Wbrew pozorom zależy nam na duchowych kontynuatorach myśli Sokratesa: „Wiem, że nic nie wiem”. Nie leniwych obserwatorów, którzy chłoną przedstawiane im przed nos „informacje” i wygodnie uznają je za prawdy objawione, ale osób, które świadome swoich braków w wiedzy, poszukują jej, kwestionują „prawdy objawione” i czują niekończący się głód rozwijania własnej osoby.

Jeśli posiadasz te cechy i jesteś zainteresowany podjęciem intelektualnego wyzwania, to Projekt NK  w ramach prac Instytutu PL jest na takie osoby otwarty.

W ramach projektu będziemy opracowywać szereg zagadnień, których listę możesz przejrzeć tutaj:  LISTA ZAGADNIEŃ

Najbardziej zależy nam na umysłach analitycznych w tym specjalistach/praktykach z dziedzin, o których będziemy rozprawiać. Wskazane jest posiadanie wiedzy ekonomicznej i prawnej, ale nie jest to wymagane (często praktycy, czyli osoby, których dane prawo dotyczy, lepiej znają „kruczki” i wady obecnego systemu).

Projekt NK jest jednak miejscem TYLKO dla aktywnych uczestników, podglądaczom (czytaj Free-Riderom) dziękujemy, i będą oni usuwani za bierność.

Jak dołączyć?

Jeśli czujesz się na siłach do merytorycznej dyskusji i konstruktywnych propozycji – opisz swój wymarzony model państwa zgodnie z listą zagadnień umieszczoną tutaj i prześlij na projektSG@boun.cr. Ta ankieta jest tak na prawdę otwartą formą wyrażenia Twojej wizji Idealnej Krainy. Oprócz  zawartych zagadnień możesz dopisać własne pomysły.

Jeżeli chciałbyś podzielić się swoją wizją całościową lub jej jakąś częścią (w oparciu o punkty dyskusyjne), ale nie masz ochoty brać udziału w projekcie, to prosimy o podesłanie twoich przemyśleń na:  projektSG@boun.cr  z zaznaczeniem “Tylko do wglądu”. Jeżeli jesteś członkiem iPL to będziesz mógł dokonać wpisu na forum Tematy NK Około-Dyskusyjne, które jest tego dedykowane.

Ankieta

Ankieta jest narzędziem, które nie tylko pozwoli zweryfikować nam Twoją zdolność do kwestionowania obecnych rozwiązań systemowych (która jest jedną z najważniejszych dla nas cech), ale i jest świetną okazją by UDOWODNIĆ SOBIE SWOJE BRAKI WIEDZY w wydawałoby się czasem oczywistych zagadnieniach.

Pamiętaj, nie istnieje coś takiego jak„klucz prawidłowych odpowiedzi”. Każda odpowiedź będzie dobra jeśli ją właściwie uzasadnisz.

 Jak Działamy?

Prace nad Projektem NK będą odbywać się na forum, które jest częściowo otwarte dla szerokiej  publiczności. Oznacza to, iż każdy będzie mógł obserwować stan ukończonych prac, ale tylko członkowie Projektu NK (specjalne prawa dostępu) będą mogli dokonywać wpisów, czyli dokładać swoje cegiełki merytoryki.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wielu piszących i ekspertów chciałoby zachować anonimowość w ramach projektu. Dlatego też zdecydowaliśmy, iż anonimowość będzie jednym z naszych atutów. Od każdego uczestnika Projektu NK wymagany jest jedynie adres email, tak więc anonimowość uczestnika projektu może zostać w dużym stopniu zachowana, jeżeli sobie tego życzy.

Słowem Końcowym

Pomysł sobie jak to widzisz? Czy dałbyś radę z tym tematem? Czy jesteś w stanie ocenić program wyborczy partii politycznych? Co on takiego prezentuje, że oddałeś głos? Są to pytana zasadnicze, na jakie musi sobie odpowiedzieć prawdziwy członek wspólnoty  jak i państwa. Zastanawiałeś się kiedyś, jaki mógłbyś mieć wpływ na scenę polityczną? Np.  zadając pytanie za 100pkt na wiejskim wiecu wyborczy dla przyszłego burmistrza? Jest to też moment prawdy dla ciebie, gdyż patrząc na te poniższe punkty możesz na szybko ocenić swój stan wiedzy i zrozumienia polityki w naszej krainie. Nie masz wizji to masz problem, bo ktoś inny właśnie wybrał dla Ciebie Twoją przyszłość.  Nie jest też ważne czy interesujesz się polityką, ona z pewnością interesuje się Tobą.

You may not be interested in government, but government is interested in you – Trotsky

 

W imieniu Instytutu PL

Bmen & Krzysztof Wojczal

Uważasz naszą inicjatywę za interesującą, rokującą nadzieje na przyszłość, bądź dającą szanse nowym pokoleniom? Jeżeli tak, to polecaj i dziel się informacją o Projekcie NK z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Możesz zacząć od kliknięcia na PODZIEL w serwisach społecznościowych, bo to broń XXI wieku. Twoje kliknięcie kosztuje Cię 3 sekundy czasu i właśnie tak niewiele potrzeba, by innym pomóc zdejmować klapki z oczów 😉

Prosilibyśmy o propagację tego manifestu pośród znanych ci miejsc i portali, tak aby dotarł do zainteresowanych rozwojem naszej krainy. Przedruki manifestu bardzo miłe widziane.