Która geopolityczna opcja jest najlepsza dla Polski? (audio)

Podcast o tym, która z opcji: rosyjska, chińska, niemiecka czy amerykańska jest najlepszą drogą w polityce międzynarodowej dla Polski. A także o tym, czy Polska skorzystałaby obecnie w sytuacji, gdyby ład światowy przeobraził się na ten wielobiegunowy. Zapraszam do odsłuchu na kanale YT:

Podcast jest omówieniem analiz opublikowanych w formie tekstowej na blogu:

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

3 komentarze

 1. Panie Krzysztofie. Chciałbym Panu podziękować za pańskie analizy dotyczące polityki, geopolityki i stosunków międzynarodowych. Moim zdaniem Pana strona jest chyba najlepszą w polskim internecie o tego typu tematyce. Jednak mam dość poważne zastrzeżenie dotyczące Pana filmów. Nie chodzi mi o treść merytoryczną, a samą realizację. Przez godzinę omawia Pan swoje przemyślanie na nieruchomym obrazku, co sprawia, że moim zdaniem źle się to ogląda i jest po prostu nudne. Przez to, że nic się nie dzieje na ekranie, to jednocześnie nie chce mi się słuchać Pana analizy na dany temat i odnoszę wrażenie, jakby Pan przynudzał, pomimo, że niemal wszystkie Pana artykuły czytam od deski do deski.

  Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby robił Pan swoje filmy w podobnym stylu, co poniższy film:
  https://www.youtube.com/watch?v=OHuAG2OvzRY (jeżeli link nie zadziała, to należy wpisać w YouTube frazę „447 Czy to najgorsze co nam grozi ?”).

  Pomijając to, że nie zgadzam się ze wszystkim poglądami tego autora, to moim zdaniem jego realizacja filmów jest dużo lepsza: dodaje różne mapy, infografiki, wszystkie zdjęcia są dopasowane do tego, o czym on akurat mówi. Dzięki temu dużo lepiej się to ogląda i pomimo zmieniających się obrazków, dużo łatwiej jest się skupić na słowach autora i cały film ogląda się zaciekawieniem. Dlatego proponowałbym, aby realizował Pan filmiki w podobnej konwencji, co autor powyższego filmiku, a będzie dużo lepiej.

  Pozdrawiam.

  1. Dla mnie nie ma z tym problemu, bo sluchając jestem zajęty czymś innym, a jeśli chcę sobie pooglądać obrazki i mapki, to czytam wpis.

   1. Również podzielam opinię, że nie ma z tym problemu, bo dla mnie liczy się merytoryczny przekaz i logiczność wywodów, a w tych elementach jest wszystko jak trzeba.
    Ale przyznaję, że przykładowy filmik wskazany przez Czytelnika jest pod względem wizualnym fajnie zrobiony. Nie mniej jednak, przygotowanie obrazkowe zajmuje z pewnością sporo czasu, więc lepiej poświęcić go na kolejną analizę niż na taką zabawę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *