Armia Nowego Wzoru [Komentarz video]

Armia Nowego Wzoru – czyli o tym, co jest dla Polski „białym słoniem”, dlaczego zaoranie Marynarki Wojennej i przemysłu zbrojnego (ciężkiego) jest złym pomysłem oraz jak nie powinno się budować Sił Zbrojnych. Zapraszam:

 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

6 komentarzy

  1. Być może. Ale skoro tak, to szkoda, że to nie wybrzmiewa w różnych wypowiedziach – zamiast tego doktor stawia na kontrowersyjne „chwytne” hasła, które mają chyba robić za marketing. Efekt jest jednak taki, że ja na forach i grupach spotykam się z mnóstwem ludzi, którzy powtarzają bezrefleksyjnie właśnie te przekłamane hasełka, które tylko zaśmiecają dyskusję i wprowadzają szkodliwą narrację i świadomość w szerszym społeczeństwie.

   Tak więc należy z tym walczyć i to prostować, ale to rola tak popularnej osoby jak JB by być odpowiedzialny za słowa i przekaz jaki rozsiewa.

   pozdrawiam serdecznie
   KW

   1. Lepiej nic nie rozsiewać, robić wszystko po cichu w swoich „4 kątach” lub ewentualnie pisać bloga.
    To co Pan Bartosiak wygłasza to jest tak naprawdę głos rozsądku naszego społeczeństwa w czym tkwi przyczyna naszej pozycji w geopolityce.
    Piękne w tym wszystkim jest to że jest osobą kontrowersyjna dla wielu którzy zajmują się geopolityką i w ten sposób porusza niebo i ziemię. W końcu zaczęła się większa dyskusja w przestrzeni publicznej na temat.
    Napisał Pan
    „które tylko zaśmiecają dyskusję i wprowadzają szkodliwą narrację i świadomość w szerszym społeczeństwie”

    Właśnie to jest walką o tą świadomość, niech ludzie zamiast nie mieć pojęcia o niczym, niech chociaż mają zarys podstaw co się dzieję na świecie, w kraju, i jakie są tego przyczyny

 1. Właśnie jest głośno o książce Friedmana i Bartosiaka (…)Wojna w Kosmosie. Przewrót w geopolityce.(…)

  Ciekawe jaką wartość dodaną może dać przedstawicielowi jednej z światowych potęg w tym zakresie przedstawiciel kraju, który w tym zakresie musi chodzić po prośbie, bo jest gołodupcem… jedyne projekty jakie Polska miała, które mogłyby jakoś tam podlegać militaryzacji to:
  – SAT-AIS-PL – słuch o nim zaginął, a planowano go wystrzelić w zeszłym roku
  – satelita Światowid – został wystrzelony w 2019, ale generalnie też coś o nim cicho

  1. Errata:
   Dopatrzyłem się jednak, że firma SatRevolution poszła w projekt satelitów obserwacyjnych STORK, czyli coś z tego Światowida się urodziło.

 2. Panie Krzysztofie, świetnie, że włącza się Pan w dyskusję nt ANW, padają tu naprawdę rozsądne argumenty. Mam nadzieję, że tak jak zapowiadał to JB, SF podejmie dyskusję z każdym chętnym. Byłby świetna polemika.
  Taki wniosek prorozwojowy dla Pana kanału: czy myślał Pan o wypuszczaniu podcastu równolegle na Spotify? Tak jak robi to chociażby Leszek Sykulski? To najwygodniejsza forma. Ciężko Pana słuchać poza domem przez ograniczenie YT wynikające z konieczności posiadania na czas odtwarzania wideo włączonego ekranu…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *