Czy Rosja uderzy na Ukrainę? [YT]

 

Poniżej wcześniejsze teksty i nagrania, w których przewidywałem to co się teraz dzieje i jak to się może kończyć:

Tekst z sierpnia 2018: „Plan Kremla na zwycięstwo z USA” 

Tekst z września 2019r.: „Do 2022 roku Rosja wywoła wojnę w Europie lub na Bliskim Wschodzie” Tekst ze stycznia 2020: „USA vs Rosja – drabina eskalacyjna konfliktu” 

Podcast: „Rosja słabnie dlatego wywoła wojnę” [YT]

 

Krzysztof Wojczal

geopolityka, polityka, gospodarka, prawo, podatki – blog

Wartościowe? Pomóż rozwijać bloga
Twitter
Visit Us
Follow Me
RSS
YOUTUBE
YOUTUBE

2 komentarze

  1. Czy zgadza się Pan z opinia dr Sykulskiego wyrażoną w odc. 413 GDA, tj że Polska powinna zrewidować (w stronę uciszyć się) swoje działania wobec Rosji biorąc pod uwagę postawę silnych państw NATO takich jak Wlk Brytania, Niemcy, Francja itd. Powiedział „Polska pierwsza wejdzie do konfliktu a te potęgi będą stały z boku”. Pan z kolei mówi o tym że Ukraina jest kluczem dla Polski i że toczyć walkę z Rosją powinniśmy na jej terenie a nie swoim.
    PS. Książka jest świetna jak tylko skończę będzie opinia na LC

  2. od 10 lutego Koleje Ukraińskie wprowadzają zakaz przyjmowania do przewozu wszystkich przesyłek nadawanych do Polski przez terytorium Ukrainy z: Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Gruzji, Chin, Kazachstanu, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Federacji Rosyjskiej, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Mołdawii i Estonii.
    Efektywnie oznacza to zamknięcie granicy z UKR dla kolei. Jako przyczynę wymieniają ograniczoną przepustowość ukraińskiej sieci kolejowej.

    Towary z Chin i tak jadą głównie przez Białoruś (Terespol), ale przez Ukrainę do PL trafia ruda żelaza (4 mln ton rocznie, to jest 25-30% krajowego zużycia) i wyroby stalowe (1,5 mln ton i 15%)

    Tymczasem PL ma wedle USA być zapleczem frontowym ukraińskiej partyzantki…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *